HASŁO IMPREZY:
MY DZIECI, PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA,
DBAMY O NATURĘ JAK O NAJLEPSZEGO BRATA

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska – konkursy

Dnia 3 czerwca 2018 r. (niedziela) na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska (informacje dotyczące poprzednich edycji można znaleźć w zakładce poprzednie edycje). W ramach wydarzenia zapraszamy do udziału w konkursach.

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska, organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to wydarzenie wpisujące się w międzynarodową inicjatywę mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz instytucji, organizacji i firm działających na jego rzecz. Zgodnie z tradycją obchody będą połączone z organizowanym tego samego dnia Dniem Dziecka. W ramach przedsięwzięcia odbędą się konkursy skierowane do:
– uczniów wielkopolskich szkół podstawowych (konkurs na hasło Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska, konkurs plastyczny „Malowany Dzień Środowiska”),
– sołectw województwa (konkurs „Sołectwo Przyjazne Naturze, edycja 2018 Sołectwo Przyjazne Powietrzu”).

Zapraszamy do udziału!