HASŁO IMPREZY:
MY DZIECI, PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA,
DBAMY O NATURĘ JAK O NAJLEPSZEGO BRATA

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska – 2019

Drugiego czerwca 2019r. w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu po raz kolejny odbył się Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju, Ogród Botaniczny UAM i Rada Osiedla Ogrody. Patronat medialny objęło Radio Poznań. Impreza została przeprowadzona przy finansowym wsparciu Budżetu Miasta Poznania.

Impreza trwała w godzinach 11 – 18, odwiedziło nas ok 3 700 osób. Na scenie zagościły występy artystów, również tych najmłodszych i różne animacje dla dzieci. Dzieci i rodziny mogły odwiedzić 17 stoisk współorganizatorów, na których uczestniczyły w warsztatach, pokazach i zabawach.

Mieszkańcy w zamian za sadzonki roślin oddali ok. 265 kg odpadów, w tym 200 kg sprzętu elektrycznego, 60 kg baterii i 5 kg leków.

 

Czym jest Dzień Ochrony Środowiska?
Wydarzenie to wpisuję się w międzynarodową inicjatywę mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5. czerwca 1972 roku. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

Uwaga!
Dla gości dostępny jest darmowy parking – zaznaczony na poniższej mapce.

 

FILMY:

 

 

 

ZDJĘCIA:

Edycja 2019

Edycja 2019

Edycja 2018

Edycja 2018

Edycja 2017

Edycja 2017