HASŁO IMPREZY:
MY DZIECI, PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA,
DBAMY O NATURĘ JAK O NAJLEPSZEGO BRATA

Hasło Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska wybrane

Pozwólmy dzieciom i roślinom, rozwijać się z dobrą miną – to hasło będzie promować tegoroczny Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska, który odbędzie się 3 czerwca br. (niedziela) na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Autorką zwycięskiego hasła jest Julia Haracewiat ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Hasło zostało wybrane spośród 128 nadesłanych propozycji. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Nagroda zostanie wręczona w trakcie Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Spośród zgłoszeń wyróżniono również hasła:

  • Chroń środowisko – środowisko ochroni Ciebie – którego autorem jest Filip Dryja ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Sadlnie.
  • Kochasz naturę okaż kulturę – którego autorem jest Sergiusz Rybak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu.
  • Chronić środowisko to obowiązek dzieci, by nasza Ziemia nie stała się planetą śmieci – którego autorką jest Martyna Buczek ze Szkoła Podstawowej im. Jana Pawła II w Czajczu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i również zapraszamy na obfitujące w atrakcje obchody Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.