HASŁO IMPREZY:
MY DZIECI, PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA,
DBAMY O NATURĘ JAK O NAJLEPSZEGO BRATA

Konkurs Sołectwo Przyjazne Naturze 2015

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ochrony Środowiska w imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „Sołectwo Przyjazne Naturze 2015”.

Celem konkursu jest zebranie informacji o przedsięwzięciach przyjaznych środowisku na najniższym stopniu samorządności oraz jeszcze większe zmotywowanie społeczności lokalnej do działań proekologicznych. Ponadto informacje zdobyte po przeanalizowaniu nadesłanych formularzy pozwolą organizatorom na wyznaczenie właściwych kierunków edukacji społeczeństwa w dziedzinie ochrony przyrody prowadzonej przez organizatorów.
Szczegółowy regulamin konkursu: pobierz
Formularz zgłoszeniowy:pobierz

Wyniki konkursu Sołectwo Przyjazne Naturze

W dniu 28 maja 2015 roku komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Stowarzyszenia Promocji Ekorozwoju oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oceniła nadesłane na konkurs prace. W konkursie wzięło udział 21 sołectw. Spośród których komisja najwyżej oceniła sołectwo Grzegorzew przyznając mu pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęło sołectwo Czermin, a trzecie sołectwo Szelejewo Pierwsze.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział w konkursie. Wręczenie nagród w konkursie nastąpi 6 czerwca 2015 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska.